TECHNOLÓGIAI JAVASLATOK KERTÉSZETI NÖVÉNYEKEN

szőlő

max. 4x alkalmazás

Szőlőben szürkepenész ellen a készítményt virágzás végétől szedésérettségig javasolt kijuttatni fertőzési nyomástól függően 2-4 alkalommal. Minden esetben törekedni kell a virágok, illetve a fürtök teljes permetléfedésére, különösen a lombozat belsejében.
A Pythium oligandrum bizonyítottan nincs hatással a fermentációra és a végtermékre.

akkreditáció

Akkreditáció száma: 812/LE1607

szamóca

max. 1+4x alkalmazás

Szamócában fitoftórás gyökérpusztulás ellen közvetlenül kiültetés előtt javasolt a palánták gyökerének beáztatása a készítményből készült szuszpenzióba. Kiültetést követően a betegség ellen az ágyások talajának beöntözésével védekezhetünk. Levélfoltosságok ellen, az indanövekedés kezdetétől, fertőzési viszonyoktól függően egy vagy két alkalommal célszerű állománypermetezést végezni. A szürkepenész és fitoftórás gyümölcsrothadás elleni állománykezeléseket közvetlenül a virágzás előtt célszerű megkezdeni, majd a fertőzési viszonyoktól függően 5-7 naponként javasolt megismételni.

 
Uborka

max. 1x+1+2+4x alkalmazás 

Szabadföldi uborkában a készítményt csírakori betegségek ellen száraz (kisebb magmennyiség) vagy nedves csávázással lehet felvinni a vetőmagok felületére. A későbbiekben legfeljebb három alkalommal lehet kijuttatni, beöntözéssel.

hajtott paradicsom, paprika

max. 1+2+4x alkalmazás

Szabadföldi uborkában, valamint hajtatott kultúrákban (paradicsom, paprika, uborka) csírakori betegségek ellen a készítményt száraz (kisebb magmennyiség) vagy nedves csávázással lehet felvinni a vetőmagok felületére. Szintén csírakori betegségek, fuzáriumos hervadás, valamint fehérpenészes tőrothadás ellen, kiültetés előtt célszerű a palánták gyökerének beáztatása a készítményből készült szuszpenzióba. A kiültetés után beöntözéssel javasolt védekezni. Az alternáriás betegség elleni állományvédekezéseket az első tünetek megjelenésekor szükséges megkezdeni és fertőzési viszonyoktól függően 2-3 alkalommal megismételni. Hajtatott körülmények között szürkepenész ellen a virágzás és a termésérés ideje alatt végrehajtott állománypermetezéssel védekezzünk. A kezelések kijuttatása különösen indokolt a sebzést kiváltó fitotechnikai műveletek után (pl.: termésszedés). A permetezéseket nagy lémennyiséggel a lombfalfelület nagyságához igazítva szükséges elvégezni.

fejeskáposzta, kelkáposzta, bimbós kel, kínai kel, karfiol,brokkoli

max. 1+2x alkalmazás

Káposztafélékben csírakori betegségek ellen a készítményt száraz (kisebb magmennyiség) vagy nedves csávázással lehet felvinni a vetőmagok felületére. Kiültetés előtt a palánták gyökerét ajánlott beáztatni a készítményből készült szuszpenzióba. Peronoszpóra és alternáriás betegség ellen már a palántaneveléskor javasolt megkezdeni az állománypermetezést. A kiültetést követően, párás, csapadékos időben javasolt a permetezéseket 1-2 alkalommal megismételni.

sárgarépa, zeller gumótermesztés

max. 4x alkalmazás

Sárgarépában és gumó előállítás céljából termesztett zellerben a levélfoltosságok ellen a szabadföldi védekezéseket 3-4 lombleveles állapotban javasolt megkezdeni, majd szükség szerint 3-4 alkalommal megismételni. Gumós zellerben már a palántanevelés időszakában célszerű megkezdeni az állománypermetezést.

sárgarépa, petrezselyem, zeller pasztinák

max. 1x alkalmazás

Gyökérzöldségekben (sárgarépa, petrezselyem, zeller, pasztinák) csírakori betegségek ellen a készítményt száraz (kisebb magmennyiség) vagy nedves csávázással lehet felvinni a vetőmagok felületére.